1/ Jaki jest czas zabiegu?
Zabieg trwa nie dłużej niż 30 minut.
2/ Czy należy odpowiednio przygotować się do zabiegu? Jeśli tak, to w jaki sposób?
Na tydzień przed zaplanowanym peelingiem nie należy stosować depilacji, peelingów mechanicznych, retinoidów i preparatów drażniących skórę. Mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić.
3/ Czy są przeciwwskazania do zabiegu, a jeśli tak, to jakie?
Przeciwwskazaniami do zabiegu są alergie skórne, aktywna opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców. Zabiegom nie powinny poddawać się kobiety ciężarne i karmiące piersią.
4/ Czy podczas zabiegu odczuwamy dyskomfort, ból?
Niekiedy podczas zabiegu pacjenci mogą odczuwać nieznaczny dyskomfort w postaci pieczenia skóry, po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienie, pieczenie utrzymujące się maksymalnie do kilku dni. Po tym czasie można zaobserwować wzmożone złuszczanie naskórka. To normalna prawidłowość, która jest następstwem działania kwasu. Złuszczanie może utrzymywać się maksymalnie do tygodnia.
5/ Czy zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym? Jeśli tak, to przy użyciu jakiej substancji (możliwość uczulenia)?
Nie ma takiej konieczności.
6/ Czy jest to zabieg tzw. bankietowy, tzn. bezpośrednio po jego wykonaniu skóra nie jest podrażniona i wygląda bardzo dobrze?
To zależy od rodzaju peelingu i typu skóry. Niekiedy nie występują żadne objawy, a niekiedy mogą pojawić się zaczerwienie, pieczenie i niewielki obrzęk.
7/ Czy bezpośrednio po zabiegu skóra jest podrażniona/zaczerwieniona/opuchnięta? Jeśli tak, to po jakim czasie objawy te znikają?
Mogą pojawić się niewielkie podrażnienia, zaczerwienie, obrzęk lub opuchniecie. Objawy te znikają po maksymalnie 7 dniach, a najczęściej w 2-3 dniu po zabiegu.
8/ Czy na drugi dzień po zabiegu można iść do pracy?
Można, jednak należy liczyć się z wyżej wymienionymi objawami. Panie mogą zastosować wówczas silniejszy makijaż.
9/ Czy po zabiegu można stosować dotychczasową pielęgnację (produkty do oczyszczania, kremy, maseczki), czy wymagany jest jakiś szczególny sposób pielęgnacji?
Można. Najlepiej jednak stosować preparaty wspomagające regenerację skóry, polecane w gabinecie dermatologii estetycznej.
10/ Czy bezpośrednio po zabiegu można wykonać makijaż?
Tak, nie ma przeciwwskazań.
11/ Czy zabieg może być wykonywany latem? Czy przy ekspozycji na słońce istnieje ryzyko powstania przebarwień?
Wykonywanie zabiegów z udziałem kwasów zalecane jest jesienią , zimą oraz wczesną wiosną. Wykonywane latem zwiększają ryzyko przebarwień. Bezwzględnie niewskazane jest wykonywanie peelingów w okresie zwiększonej ekspozycji na promienie słoneczne.
12/ Czy skóra po zabiegu wymaga wysokiej ochrony przeciwsłonecznej, czyli użycia kremów z wysokim filtrem SPF?
Tak, zalecane jest używanie kremów ochronnych SPF 50+.
13/ Czy wystarczy jeden zabieg, by uzyskać efekt, czy należy wybrać serię zabiegów? Jeśli konieczna jest seria, to ile zabiegów należy wykonać i w jakich odstępach czasu?
By uzyskać najlepsze efekty należy wykonywać systematycznie przynajmniej 5 zabiegów w odstępach co 7-10 dni.